İnsana yatırımın en değerli sermaye olduğunun bilincinde olan NTM, şirket misyonu ve vizyonu ile örtüşen ileri teknolojiye yönelik eğitimleri personeline sunmayı ilke edinmiştir. Aynı zamanda personel verimliliğinin huzurlu, güvenli çalışma ortamı ve sosyal etkinliklerle sağlandığının farkında olan şirketimiz, bu olanakları personeline sunarak çalışma motivasyonunu üst düzeye çıkarmıştır.

İnsan Kaynakları olarak;

 • Çalışanlarımıza fırsat eşitliği tanımak,
 • Yönetim olarak personelimize açık olmak,
 • Çalışanlarımızın kariyer planlamasını yapmak,
 • Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel becerilerini geliştirmek için eğitim olanakları sağlamak,
 • Kullandığımız dokümanların güncelliğini sağlamak ve yayınlamak,
 • İlkeli ve kalite standartları ölçüsünde çalışarak başarımızı artırmak hedefimiz olmuştur.


Şirketimiz 2011 yılı itibarı ile Peryön üyesidir.

insankaynaklari@ntm.com.tr

İlkeler:
 • Teknoloji ve Kalite odaklı
 • Uzmanlık sahibi
 • Katma değer yaratan
 • Müşteri ve Çalışan memnuniyetini gözeten
 • Gelişmeye ve yeniliğe açık
 • Verimlilik esaslı çalışan
 • Ekip çalışmasına önem veren


Oryantasyon:
Bizimle birlikte çalışmaya başlayan yeni çalışanlarımız bir oryantasyon sürecine tabi tutulur. Bu oryantasyon sürecinde bölüm yöneticilerimiz, bölümleri ile ilgili süreçleri aktararak yeni başlayan çalışanlarımızı firmamız ile ilgili bilgilendirir. Daha sonra ilgili bölüme başlayan yeni çalışanımız saha çalışmalarına katılarak oryantasyon sürecini devam ettirir. Ekip Liderinin ve Bölüm Yöneticisinin gözlemleri ve değerlendirmeleri sonucunda saha oryantasyon süreci sona erdirilir.

LMI Programı:
İçeriği; Liderlik, yöneticilik ve verimlilik geliştirme olan LMI programını mevcut yöneticiler ve yönetici adaylarımızın almasını sağlayarak ve dolayısıyla kişisel gelişmelerine yatırım yaparak üstün şirket performansına ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Eğitimler:
2012 yılı firmamız için “Eğitim Yılı” olacaktır. Bu kapsamda mesleki eğitimlere ağırlık verilmiş olup her ay belirli bir mesleki konuda teknik ve yetkinlik eğitimleri düzenlenecektir.

Performans Değerlendirme:
Çalışanlarımızın ve bağlı olarak firmamızın performansını yükseltmek amacıyla performans değerlendirme sistemini hayata geçirmiş bulunmaktayız. Amacımız hedef ve sonuca odaklanmış çalışan ve yöneticilerin oluşturduğu “kazanan takımı” yaratmaktır.

Çalışan Memnuniyeti:
İnsana değer insana yapılan yatırımla ilişkilidir. Çalışanlarımızın memnuniyeti ve NTM'ye olan bağlılıkları bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle NTM İnsan Kaynakları tarafından her yıl düzenlenen Çalışan Memnuniyeti anketi ile çalışanlarımızın memnuniyetini ve motivasyonunu takip ederek sonuçlara göre ilgili aksiyon planlarını hazırlamaktayız.

İnsana Saygı;
2008'den bu yana her yıl aday başvurularını özenle cevaplayan firmamız “İnsana Saygı Ödülünü” almaya hak kazanmıştır. İşe alım süreçlerimizde gösterdiğimiz yüksek performansla Kariyer.net’in 10’uncusunu düzenlediği “İnsana Saygı Ödülünü” kazanan firmalar arasında yer aldık. Çalışan memnuniyetine verdiği önemi işe alım süreci itibari ile gösteren firmamız, çalışan memnuniyetini artırmak adına faaliyetlerini en üst düzeyde sürdürmeye devam edecektir.
Basında NTM;

Sosyal Aktiviteler:
"NTM Etkinlik Takımı'nın" organize etmiş olduğu çeşitli sosyal aktiviteler belirli aralıklarda düzenlenmektedir. Futbol, bowling, masa tenisi turnuvaları, şirket yemek organizasyonları bunlardan bazılarıdır.

Çalışma Ortamı:
Çalışanlarımızın etkili iletişim kurabilecekleri toplantı ve seminer odalarımız, dinlenme salonumuz ve modern çalışma anlayışına göre tasarlanmış çalışma alanlarımız, çalışanlarımızın motivasyonunu artırarak verimli bir şekilde çalışmalarına olanak sağlamaktatır.


Başvuru:
NTM’e iş başvuruları Kariyer.net üzerinden yapılmaktadır. Yapılan bütün başvurular NTM aday veri tabanına kaydedilir. Yapılan işgücü planlaması dahilinde ihtiyaç duyulan pozisyonlar ile ilgili olarak aday belirleme sürecine başlanır.

İş Görüşmeleri:
Adaylar ile ilgili ilk görüşmeler İnsan Kaynakları Yönetimi ile yapılır. Adayların yetkinlikleri ve işe uygunluğu ile ilgili analizler yapılır. İkinci görüşmeler ise ilgili bölüm yöneticilerimiz ile yapılır. Bölüm yöneticilerimiz ile yapılan görüşmelerde adayın mesleki ve teknik bilgileri değerlendirilir.

İşe alım Süreci:
İnsan kaynakları Yönetimi ve Bölüm Yöneticilerimizin değerlendirdiği ve olumlu olarak değerlendirilen adayların referans araştırması yapılır. Uygun bulunan adaylar, iş teklifinde bulunulmak üzere üçüncü görüşmeye davet edilir.

İş başvurusunda bulunan ve değerlendirmelerde uygun bulunmayan adaylara süreç ile ilgili bilgi verilir. Başvuruları farklı pozisyonlarda değerlendirmek üzere aday havuzunda saklanır.

Başvuru yapmak için tıklayın


Staj başvurusu yapmak için özgeçmişinizi ntm.egitimbirimi@ntm.com.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.


NTM Elektrik Elektronik - Copyright 2010 - Tüm hakları saklıdır.
Anadolu Bulvarı Çamlıca Mah. Regnum İş Merkezi No:16/C-4 Blok 06200 Yenimahalle - ANKARA / TÜRKİYE